belka wycen transport

Transport kontenerowy

Najpopularniejszym rodzajem transportu w spedycji morskiej jest transport pełnokontenerowy (FCL – Full Container Loading). Transport typu FCL wykorzystywany jest w przypadku realizacji dużych zamówień, gdzie ilość towaru jest na poziomie kilkunastu ton i kilkudziesięciu metrów sześciennych. Organizowanie wysyłek pełnokontenerowego FCL daje klientom możliwość obniżenia kosztów transportu w stosunku do alternatywnych rodzajów transportów jakimi są transport drogowy, kolejowy czy też lotniczy. Klient ma możliwość dostarczać swoje towary w dużych ilościach w najodleglejsze rejony świata, mając równocześnie poczucie, że wybrany przez niego rodzaj transportu, jest transportem najbardziej bezpiecznym (najniższe ryzyko uszkodzeń i zagrożeń).

Alternatywą dla transportu pełnokontenerowego jest transport drobnicowy (LCL – Less Container Loading).

Przewozy drobnicowe stwarzają możliwość realizacji transportu w sposób bardziej ekonomiczny, praktyczny oraz umożliwiają otrzymanie szybkiego rozwiązania logistycznego w przypadku mniejszych przesyłek nie generujących potrzeby zaaranżowania transportu pełnokontenerowego.

Przedsiębiorca może zlecić transport zarówno jednego kartonu jak również 10 palet, co daje mu możliwość dostosowania dostaw do stanów magazynowych, sytuacji rynkowej jak i optymalizacji samych kosztów transportowych.

Transport ten realizowany jest również w kontenerach morskich, zapewniających ochronę dla przesyłanego towaru do portu przeznaczenia.

Wyceń transport